Sponsor Reklam Film Alt Taraftadır.

İnat Hikayeleri filmini izle, bedava canlı sinema online türkçe dublaj tr alt yazılı, İnat Hikayeleri online izle, film izle, filmini izle,İnat Hikayeleri film son bölümü izle, İnat Hikayeleri film dizisi izle, İnat Hikayeleri film canlı izle, İnat Hikayeleri film online izle.

Konu
Kış aylarında köyün şehirle ulaşımını sağlayan at kızağına bir rakip çıkmıştır.Kızakçı Daşo’nun rakibi kırmızı minibüstür. Ama kızakçı kışın buz tutan Çıldır gölü üzerinden kestirme gittiğinden minibüsün göle giremeyeceğini ve yeni rakibinin kendisinden hızlı olamayacağını iddia etmektedir.Oysa minibüsçünün bu inatlaşmadan galip gelmek için başka bir planı vardır.

Bu ikilinin arasında yarış devam ederken kızak ve minibüsün yolcularından tanınmış aşıklar ve hikaye anlatılıcıları da bu kıyasıya yarışa katılmışlar ve İNAT üzerine birbirinden güzel öyküler anlatmaktadırlar.

Anlatılan öykülerden” LADES”,”5 KIRIK ÇÖP BİR KIRIK KALP” ve “CAMBAZ ŞAHO” canlandırılmaktadır.

Gülmeyi ve ağlamayı iç içe sunan bu filmin Anadolu Halk Edebiyatı’nın, ”Aşıklama”, “Doğaçlama” yöntemini sinemaya taşıyan ilk film örneğidir.

Film oldukça farklı bir yöntemle çekildi. Deneyimli oyuncu Tuncel Kurtiz ve yönetmen Reis Çelik’ten oluşan iki kişi dışında hiç kimse olmadan bölgeye gidildi. Filmin senaryosu tek sözcüktür. ”İNAT”. Bu sözcükten doğaçlama yapılarak film ortaya çıkarıldı.

Filmde 1500 köylü rol aldı.

Oyuncu..................Filmdeki Karakteri
Tuncel Kurtiz..................Anlatıcı
Sabri Tutal..................Kızakçı Daşo ve Koço
Kemal Gültekin..................Malakan Kayzer
Ali Başkan..................Bankacı
Aslı Sulan..................Şahsenam
Reyhan Ulu..................Koçonun karısı Facebookta Paylaş

0 Responses to İnat Hikayeleri izle - Türk Belgesel Filmleri izle

Yorum Gönder

SON EKLENEN FİLMLER

Film Ara

Facebook Grubumuz